full mo0n

خوب حقیقتش اینه که داشتم یکی از این برنامه های علمی رو نگاه می کردم ... همینا که در مورد موجودات دریایی هستش ... اصلا خودم هم نمی دونم چرا اینقدر به دریا و کف اقیانوس و موجوداتش علاقه مندم که به محض دیدنشون، میشینم به تماشا ... و هربار سورپرایز هم میشم ...حالا بگذریم ...  

راستش موضوع از این قرار بود که این برنامه در مورد " مرجان ها" بود ... یعنی من که خودم فکر می کردم، اینها، یک چیزی هستند تو مایه های گیاهان و تو همون شکل و شمایل و کارکرد و ...اما !!!

مرجان ها موجوداتی هستند که تنها به خرچنگ ها اجازه میدن بیان کنارشون زندگی کنند ... اونم نه به خاطر اینکه دوستشون دارند بلکه از ترس ستاره های دریایی این کار را انجام میدن ... و خرچنگ ها برای این که لطف مرجان ها را جبران کنند ... با ستاره های دریایی می جنگند و از مرجان ها دفاع می کنند! 

از این هم که بگذریم مرجان ها نر و ماده دارند ... وقتی که ماه کامل میشه و دمای آب مناسب ... مرجان های نر ابری از اس.پرم خارج می کنند که ماده ها اون را دریافت می کنند و اینطوریه که نسلشون ( البته با حمایت خرچنگ ها ) ادامه پیدا می کنه.

بعد داشتم فکر می کردم ... کامل شدن ماه چه کارها که نمی کنه ... سوای اون چیزایی که تو علوم مدرسه می خواندیم ... جذر و مد و غیره ... کامل شدن ماه هزاران تاثیر داره بر روی کره زمین ...

ماه که کامل میشه " ورولف" ها تبدیل به گرگ میشن ... گرگ ها زوزه می کشن و رو به آسمون به ماه نگاه می کنند ... سگ ها وحشی میشن ... اسب ها رم می کنند و گاهی اوقات اینقدر عصبی میشن که می میرن ...

زنها ... بله زنها ... هر کدوم اما یک شکلی میشن ... بعضی هاشون عصبی میشن ، داد می کشن، دعوا می کنن ... بعضی هاشون گریه می کنن و دپرس میشن ... بعضی هاشون از زندگی سیر میشن و ناامید میشن ... و بعضی هاشون خسته از همه چیز در خودشون فرو میرن!

و اما مردها ... چند وقتی که با زنها سپری کنند ... اندازه ماه براشون مهم میشه ... به ماه نگاه می کنند و حواسشون را جمع می کنند و به محض این که می بینند ماه تو آسمون کامل شده ... تبدیل میشن به یه شونه برای گریه ، یه چاه برای فریاد، یه امید برای ناامیدی  ... 

اصلا ماه که کامل میشه ... چهره ی زمین عوض میشه ... همه چی روی زمین به ماه بستگی داره انگاری ... جذر و مد ... طوفان ... آسمون مهتابی ... زندگی های آروم و یا شاید هم طوفانی!

.

پ.ن: البته اینم بگم که تحقیقات دانشمند ها ثابت کرده بیشتر این اتفاقها در مورد حیوانات و تاثیر ماه کامل بر روی انسان خرافاته!

/ 9 نظر / 25 بازدید
مهدی

با سلام . وبلاگتونو خوندم.بسیار زیبا بود.به ذوق و قریحه خوبی که دارین آفرین میگم و امیدوارم باز هم ما رو از نوشته هاتون بهره مند کنین .

001

سکوت سه لا چنگ به احترامت

saba

ایلیا «میم» به وضوح به عنوان بزرگترین معلم علوم باطنی و مفسر بزرگ الاهیسم در این عصر محسوب می شود. عصاره تعلیمات استاد ایلیا میم «تسلیم الهيست» و مراحل هفتگانه تعلیمی بر همین اساس پی ریزی شده است برخورداری از روح خدا (مسح شدگی) و زنده پرستی و باطن گرایی، از شاخص ترین وجوه تعلیمی ایلیاست. در یک مقایسه، ایلیا میم رام الله را می توان خلاق ترین، متفکرترین و هوشمندترین معلم باطنی در عصر حاضر محسوب کرد. www.oloombateni.com WWW.OLOOMBATENI-OLOOMBATENI.BLOGSPOT.COM http://www.oloombateni.com/Bultan/2314/ http://www.oloomebateni.com/ http://www.oloomebateni.net/

ارماییل

چه پست بانمکی . یه چیز مشترک دیگه : منم خیلی به دنیای آب علاقمندم. خیلی شگفت انگیزه . منو پدرم در این مورد پایه ایم یعنی اگه برنامه مستند دریایی باشه عین دو تا بچه میشینیم جلو تلویزیون و براهم هم تعریفش میکنیم:) اما در مورد ماه کامل : من یه جورایی آروم میشم . داد و بیداد نمیکنم فقط دوست دارم تا وقتم بهم اجازه میده بهش خیره شم.

ارماییل

ماه و زمین همسایه های جدا نشدنی اند . ماه , ماه ِ زمينِ . تنها قمرش و تنها دلدارش .

عطش شکن

آفرین به متن معرفی وبلاگ[گل] ممنون که عطش شکن را قابل دانستید و سر زدید.

نگین

ماه که کامل میشه من کلی حالم خوب میشه و سرحال میشم [نیشخند]

نگین

واقعا تاثیر داره رو من

.

طبق طالع بینی هندی ماه روی متولدین تیرماه تاثیر گذاره